На Миколаївщині податківець незаконно списала підприємству податковий борг на суму майже 600 тис.грн.

14/05/2019

Слідчими теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Миколаїв, встановлено, що заступник начальника Вознесенської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби (ОДПІ ГУ ДФС) в Миколаївській області безпідставно ухвалила рішення про списання податкового боргу підприємству.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вищезазначений заступник начальника податкової інспекції, в порушення вимог Положення про Вознесенську ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області, Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, за результатами розгляду заяви приватного підприємства безпідставно прийняла рішення про списання податкового богу в сумі 594398,29 гривень. Не пересвідчившись у законності своїх дій, посадовець заподіяла таким чином тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Заступнику начальника Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Свою вину підозрювана визнала повністю.

На даний час слідчі Державного бюро розслідувань вживають всіх заходів щодо відшкодування державі збитків, завданих цим кримінальним правопорушень за яке підозрюваній загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.