На Львівщині судитимуть прикордонника за незаконне переправлення особи через державний кордон України

22/08/2019

За незаконне переправлення особи через державний кордон України скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника відділу одного з прикордонних загонів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

 

Результатами досудового розслідування встановлено:

  • посадовець прикордонної служби розробив та реалізовував схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України;
  • за перевезення через пункт пропуску «Ужгород» без проходження митного контролю одержав від громадянки України 300 євро неправомірної вигоди.

 

Начальника відділу прикордонного загону відсторонено від посади та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Кваліфікація:

  • незаконне переправлення особи через державний кордон України, організація незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, надання засобів та усуненням перешкод, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України);
  • одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

 

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Ужгородського гарнізону Західного регіону України.

 

Санкція статті: у разі доведення вини, начальнику відділу одного з прикордонних загонів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна (ст. 332 ч. 3 КК України); штрафу від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років (ст. 369-2 ч. 2 КК України).