Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Луганщині судитимуть тиловика одного з прикордонних загонів за вимагання грошей від постачальників продовольства

13/03/2019

Слідчі теруправління ДБР у Краматорську завершили розслідування кримінального провадження щодо 23-річного посадовця прикордонного загону за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди. Підозрюваний відповідав за тилове забезпечення одного з прикордонних загонів у Луганській області, розташованого поблизу лінії розмежування.

За результатами розслідування встановлено, що посадовець користуючись своїм службовим становищем, а саме – посадою керівника відділення продовольчого забезпечення, вимагав гроші від підприємства з Кривого Рогу Дніпропетровської області, яке постачало продукти харчування (картоплю) для прикордонників. У якості подяки за співпрацю він спочатку просив 10 відсотків від вартості поставленого товару, а згодом збільшив вимоги до 20 відсотків. Інакше погрожував розірвати договір з постачальником.

У ході розслідування проведено експертизу відео- та звукозапису розмов, під час яких підозрюваний озвучував свої вимоги підприємцю. Загалом посадовець вимагав та отримав від представника агропідприємства неправомірну вигоду на загальну суму 46 000 гривень.

Справу за обвинуваченням посадовця у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3, ст. 368 Кримінального кодексу України) військова прокуратура Луганського гарнізону скерувала до суду.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.