На Луганщині керівника одного з відділів поліції та його заступника судитимуть за вимагання коштів від місцевого підприємця

28/03/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, завершили досудове розслідування щодо керівника  одного з відділів ГУ Національної поліції в Луганській області та його заступника за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що поліцейські,  користуючись своїм службовим становищем, систематично вимагали гроші від місцевого підприємця – виробника сільськогосподарської продукції. У якості подяки за «співпрацю» вони обіцяли не перешкоджати його підприємницькій діяльності. Інакше погрожували заважати вести бізнес.

Загалом правоохоронці вимагали та отримали від підприємця неправомірну вигоду на загальну суму 135 000 гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснювала військова прокуратура Об’єднаних сил.  

За результатами розслідування до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням працівників поліції у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди службовими особами (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

При цьому, один з поліцейських, а саме, керівник райвідділу, також обвинувачується у зберіганні боєприпасів  (ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, поліцейським загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.