На Чернігівщині затримали голову райради за вимагання 1500 доларів США

27/08/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали голову однієї з районних рад на Чернігівщині за вимагання 1500 доларів США.

За попередньою інформацією:

  • голова однієї з районних рад у Чернігівській області спільно із завідувачем сектору культури вимагав у підприємця 1500 доларів США;

 

  • за гроші посадовці обіцяли забезпечити результати аукціону на користь підприємця та укласти договір оренди комунального приміщення;
  • 27 серпня голова районної ради отримав від підприємця 1000 доларів США, завідувач сектору культури – 500 доларів США.

Відбулося: затримання посадовців в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.  

Планується:

  • повідомлення затриманим про підозру;
  • клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу;
  • клопотання про відсторонення від займаних посад.

Кваліфікація: одержання  службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірної вигоди, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з  службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Центрального регіону, оперативний супровід  ̶ Управління захисту економіки в Чернігівській області ДЗЕ Нацполіції.

Санкція статті: у разі доведення вини, посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.