Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Житомирщині перед судом постане адвокатеса, яка за 30 тис. доларів США «гарантувала» підозрюваному уникнення в’язниці

23/04/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо адвокатеси з Житомира, яка видурила у свого клієнта 30 тис. доларів США за нібито домовленість з правоохоронцями щодо пом’якшення покарання.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Восени 2023 року чоловік звернувся до неї за правовою допомогою. Він був підозрюваним у справі через незаконне викачування нафти з трубопроводів (ч. 2 ст. 292 КК України). Йому могло загрожувати від 3 до 8 років позбавлення волі, проте юристка натякнула, що може гарантувати фігуранту уникнення ув’язнення. За 30 тис. доларів США вона обіцяла залучити власні зв’язки в поліції та вирішити питання у справі, зокрема, змінити кваліфікацію.

Як з’ясували працівники ДБР, жодних зв’язків у поліції адвокатеса не мала. Усю суму вона планувала привласнити і виграти справу у законний спосіб. Таким чином, чоловік навіть не зрозумів би, що його ошукали.

Правоохоронці затримали жінку під час одержання обумовленої суми. Вона обвинувачується у шахрайстві у великих розмірах та підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.