На Запоріжжі затримали оперуповноваженого ДФС під час отримання 4 тисяч доларів США від підприємця

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, затримали старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області, який за посередництва цивільної особи отримав неправомірну вигоду.

За попередньою інформацією:

  • старший оперуповноважений в особливо важливих справах податкової міліції вимагав 300 000 гривень від підприємця;
  • за неправомірну вигоду він обіцяв допомогти підприємцю уникнути відповідальності за виявлені в ході перевірки порушення податкового законодавства.

Відбулося: затримання податківця в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання частини неправомірної вигоди у розмірі 26 000 гривень та 4000 доларів США.

Наразі: готується повідомлення про підозру.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Запорізькій області та ГУ ВБ Державної фіскальної служби .

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю, з конфіскацією майна.