На Запоріжжі прокурора судитимуть за шахрайство у великих розмірах

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області, підозрюваного у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайства) в особливо великих розмірах.

 

Досудовим розслідуванням встановлено:

 

  • прокурор мав доступ до електронної пошти місцевої прокуратури та службових документів, що туди надходять;
  • перебуваючи на лікарняному, він побачив документ, що надійшов з прокуратури області;
  • суть документу полягала у необхідності проведення заходів для  скасування реєстрації декларацій про готовність об’єкта нерухомості до здачі в експлуатацію, визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна та звільнення земельних ділянок з кадастровими номерами від розміщених будівель та споруд;
  • згадані об’єкти нерухомості перебували у власності одного із знайомих прокурора, якому останній пообіцяв допомогти вирішити дане питання;
  • ввівши в оману свого знайомого, прокурор отримав 212 000 гривень та
    2 000 доларів США.

Важливо: працівник Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури достеменно знав про неможливість впливу зі свого боку на виконання вказаного документа.

Результат: обвинувальний акт скеровано до суду.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснювала Генеральна прокуратура, оперативний супровід – Управління захисту економіки Нацполіції в Запорізькій області.

Кваліфікація: шахрайство, вчинене у великих розмірах (ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.