Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Закарпатті ДБР заблокувало розгалужений канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон (ВІДЕО)

03/05/2022

Працівники Державного бюро розслідувань спільно з Нацполіцією затримали на Закарпатті організатора незаконної схеми переправлення через кордон чоловіків призовного віку. Ним виявився переселенець з Харкова, який вирішив організувати незаконний бізнес на Західній Україні.

Замість захисту свого міста, яке щоденно піддається атакам агресора, він допомагав чоловікам незаконно покинути територію України.

Харків'янин надавав потенційним ухилянтам широкий комплекс послуг – від липових довідок про непридатність до військової служби до переправлення їх через кордон під виглядом волонтерів, тощо.

Перевіряється інформація щодо причетності до незаконного бізнесу працівників військкоматів, лікарів та прикордонників.

Зокрема, за оперативною інформацією, за сприяння харківського «бізнесмена» в одному з центрів комплектування і соціальної підтримки у Закарпатській області чоловіки нібито проходили військово-лікарську комісію, яка визнавала їх непридатними до військової служби у воєнний час з одночасним виключенням з військового обліку.

Свої послуги організатор оцінював у 20 тисяч доларів США. Його затримали «на гарячому» під час отримання плати за послуги від чергового охочого втекти за кордон.

Під час обшуку правоохоронці вилучили в затриманого 40 тисяч доларів США, зброю та набої, мобільні телефони, флеш-накопичувачі та печатки.

Триває досудове розслідування за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України). Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк до 9 років.

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська обласна прокуратура.