На Волині затримали посадовця Державної прикордонної служби за отримання ним 15 000 гривень неправомірної вигоди

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, затримали інспектора відділу прикордонної служби «Римачі» за вимагання та отримання від громадянина неправомірної вигоди. Затриманий обіцяв інформувати про вільні зони для переміщення через державний кордон контрабанди, зокрема тютюнових виробів.

За попередньою інформацією:

  • інспектор прикордонної служби вимагав від громадянина 15 тисяч гривень неправомірної вигоди;
  • за гроші інспектор обіцяв надавати службову інформацію про вільні зони для переміщення контрабандних товарів, сприяючи таким чином переправленню 25-ти ящиків тютюнових виробів до Польщі.

Відбулося:

  • затримання правоохоронця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання  частини неправомірної вигоди;
  • під час огляду місця події вилучено частину неправомірної вигоди в сумі 10 000 гривень.

Готується повідомлення затриманому про підозру та внесення клопотання до суду про відсторонення інспектора від посади.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Луцького гарнізону Західного регіону України, оперативний супровід — Управління Служби безпеки у Волинській області, а також відділ безпеки та оперативно-розшуковий відділ Державної прикордонної служби України.

Санкція статті: у разі доведення вини затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.