На Рівненщині затримали директора національного природного парку за отримання 5000 доларів США

23/07/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Хмельницькому, задокументували факт вимагання й отримання неправомірної вигоди директором одного з Національних  природних парків Міністерства екології та природних ресурсів України.

За попередньою інформацією:

  • посадовець вимагав і отримав від директора одного з фермерських господарств неправомірну вигоду в сумі 5000 доларів США;
  • за гроші чиновник обіцяв не створювати перешкод в діяльності фермерського господарства, а також сприяти в оформленні та погодженні документів з перенесення меж земельної ділянки.

Відбулося: затримання Директора Національного природного парку під час отримання ним неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Планується:

  • вирішення питання про вручення затриманому повідомлення про підозру;
  • обрання відносно посадовця запобіжного заходу.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід − Управління Служби безпеки України в Рівненській області.

Санкція статті: у разі доведення вини посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.