Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На потреби сил оборони передано 10 тонн російських автозапчастин, які ДБР вилучило під час спроби нелегального ввезення в Україну

05/12/2023

Працівники ДБР спільно із Київською митницею запобігли ввезенню на територію України ще понад 10 тонн автозапчастин російського концерну «ГАЗ» вартістю у понад 5 млн гривень.

Для обходу санкцій представники країни-агресора планували поставити до нашої держави контрабандну продукцію через треті країни. За розробленою організаторами схемою, товар спочатку оформлювався на білоруські фірми-прокладки, надалі направлялися на адресу європейських компаній, які вже начебто офіційно експортували продукцію в Україну.

Правоохоронці викрили оборудку під час спроби оформлення товару на Київській митниці у серпні 2023 року. Під час перевірки супровідних документів було встановлено, що запчастини постачаються за контрактом із розрахунками у російських рублях. Кінцевим отримувачем коштів є комерційна структура, банківський рахунок якої відкрито в країні-агресорі.

Виявлені автозапчастини було вилучено та за ініціативи ДБР передано до Державної прикордонної служби України.

Завдяки цій роботі Бюро транспортні засоби Держприкордонслужби, які були пошкоджені під час бойових дій, будуть відремонтовані та допоможуть виконувати оперативні завдання із захисту нашої країни.

Товари російського виробництва вилучено у межах кримінального провадження за фактом пособництва країні-агресору (ч. 2 ст. 110-2 КК України). Слідство триває.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 7 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Нагадаємо, що у липні 2023 року ДБР вже заблокувало ввезення в Україну за цією ж схемою партію російських автозапчастин вартістю у понад 3 млн грн. Ці автозапчастини також передані на потреби військових.