Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Одещині ДБР затримало «на гарячому» правоохоронця, який тікаючи намагався позбутись хабаря

13/04/2023

Працівники ДБР спільно зі співробітниками внутрішньої безпеки Нацполіції та СБУ викрили  правоохоронця, який налагодив схему заробітку на фігурантах проваджень. Бюро проводить системну роботу із протидії таким злочинам.

За даними слідства, правоохоронець сприяв укладенню угод слідчих з підозрюваними щодо визначення їм покарання у вигляді штрафу, замість позбавлення волі. Зокрема, з мешканця Одещини, який підозрювався у незаконному вирощуванні та розповсюдженні наркотиків і мав отримати реальний термін, за таку «угоду» правоохоронець вимагав 2 тис. доларів США.

12 квітня 2023 року посадовця затримано під час одержання неправомірної вигоди. Він намагався позбутись грошей, викинувши їх через вікно автівки, коли утікав від правоохоронців.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України) та обрання запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 8 років позбавлення волі.

Перевіряються інші можливі факти отримання підполковником хабарів та встановлюються інші правоохоронці причетні до протиправної схеми.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура.