На Одещині затримали оперуповноваженого та заступника начальника слідчого ізолятору за фактом вимагання 2000 доларів США від дружини арештованого

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, за оперативного супроводу Управління СБУ в Одеській області викрили співробітників Державної установи виконання покарань «Одеський слідчий ізолятор» на отриманні коштів за покращення умов перебування особи у СІЗО.

За попередніми даними, старший оперуповноважений ізолятора вимагав та отримав 2000 доларів США від дружини особи, що перебуває під вартою. За це працівник Державної установи виконання покарань обіцяв забезпечити її чоловікові кращі побутові умови та перевести його із карцеру до загального блоку тримання під вартою. Вищезазначену суму коштів жінка переказала на картку, вказану працівником СІЗО.

В ході проведених обшуків неправомірна вигода вилучена в повному обсязі.

Оперуповноважений Державної установи виконання покарань, а також його керівник, заступник начальника слідчого ізолятору − начальник оперативного відділу, затримані слідчими ДБР в порядку статті 208 Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює військова прокуратура Одеського гарнізону.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за попередньою кваліфікацією за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини, особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.