На Миколаївщині затримали оперуповноваженого відділу кримінальної поліції ГУНП за отримання неправомірної вигоди

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, за оперативного супроводу Миколаївського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції, затримали оперуповноваженого відділу кримінальної поліції одного з управлінь в Миколаївській області під час отримання неправомірної вигоди у сумі 12 тисяч грн.

Процесуальне керівництво кримінального провадження здійснює Генеральна прокуратура України.

За попередніми даними, оперуповноважений одного з відділів Нацполіції у Миколаївській області вимагав та отримав неправомірну вигоду від двох суб’єктів господарювання у сумі 12 тисяч грн. За вказану суму гарантував невтручатися в підприємницьку діяльність. Також примушував підприємців продавати тютюнові вироби без марок акцизного податку України, які він особисто їм поставляв.

Після отримання неправомірної вигоди оперуповноваженого затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру у вимаганні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 статті 368 Кримінального кодексу України) та у незаконному збуті підакцизних товарів (ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України), та обрання запобіжного заходу.

У разі доведення вини, оперуповноваженому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна з позбавленням права обіймати певні посади терміном на 3 роки.