На Луганщині повідомлено про підозру двом колаборанткам, які вирішили зробити карколомну «кар’єру» і обійняли керівні посади в окупаційних «органах»

10/06/2022

Працівники ДБР викрили двох мешканок Луганщини, які перейшли на бік ворога та обійняли керівні посади в незаконних органах влади так званої «ЛНР».

За інформацією, отриманою працівниками ДБР та СБУ встановлено, що під час окупації міста Сватове на Луганщині місцева мешканка, яка працювала рядовим співробітником місцевого управління Держказначейства, погодилась очолити «Управление Государственного казначейства» так званої «ЛНР» у Сватівському районі.

Крім того, правоохоронці викрили бухгалтера Станично-Луганського районного центру зайнятості, яка після окупації населеного пункту підтримала російських загарбників та прийняла пропозицію «підвищення», обійнявши посаду виконуючої обов’язків начальника так званого «Территориального отделения Государственного учреждения – Республиканского центра занятости Луганской Народной Республики в Станично-Луганском районе».

Обом жінкам повідомлено про підозру у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За колабораційну діяльність підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 15 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Луганська обласна прокуратура.