На Луганщині за хабарництво судитимуть посадовця Держгеокадастру

15 січня 2020 року скеровано до суду обвинувальний акт відносно начальниці Управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Луганській області. Посадова особа обвинувачується в вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За даними слідчих теруправління ДБР, розташованого в м. Краматорську, керівниця підрозділу систематично вимагала і одержувала хабарі від сертифікованих інженерів-землевпорядників за погодження технічної документації та проектів землеустрою. Встановлено, що за період січень-вересень 2019 року таким чином одержала майже 70 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Примітка: посадова особа діяла у змові зі спільником, який обвинувачується в пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура об’єднаних сил. Оперативний супровід – Служба безпеки України.