На Луганщині з військової частини незаконно списали 70 тон палива на 1,5 мільйони гривень

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 410 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України щодо посадових осіб однієї з військових частин в районі проведення операції Об’єднаних сил.

За попередньою інформацією, військовослужбовець, перебуваючи на посаді помічника начальника тилу однієї з військових частин, систематично списував пальне з обліку військової частини. Отримані таким чином надлишки пального за допомогою двох підприємців вантажівками вивозились з території військової частини, що перебуває під охороною. У подальшому військове пальне цивільні особи завозили до міста Сєверодонецьк, де організували незаконний пункт продажу палива кінцевим споживачам.

Попередньо встановлено, що у період з грудня 2018 року по квітень 2019 року учасниками злочинної схеми було викрадено та реалізовано понад 70 тон палива, що належало військовій частині, на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень.

Вчора, 16 квітня, прокуратура Луганського гарнізону зі складу Об'єднаних сил, спільно із співробітниками Управління захисту економіки у Луганській області Департаменту захисту економіни Нацполіції України, за участю спецпідрозілу КОРД, затримали одного з учасників незаконної схеми в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Сьогодні,17 квітня 2019 після безпосереднього розподілу між учасниками організованої групи коштів, отриманих від реалізованого військового майна, під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 40 тисяч гривень помічник начальника тилу був затриманий в порядку ст. 208 КПК України.

Проводяться невідкладні слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у викраденні військового майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах особливого періоду (ч.3 ст. 410 Кримінального кодексу України) та у вимаганні неправомірної вигоди службовими особами (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 12 років.