На лаві підсудних опиняться правоохоронці, які вимагали 4 тис. доларів США у власниці аптеки за «безперебійну» роботу її бізнесу

08/06/2022

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника управління боротьби з наркозлочинністю в Київській області та його підлеглого - старшого оперуповноваженого.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Правоохоронці вимагали 4 тис. доларів США від власниці аптеки у селищі Крюківщина, що на Київщині.

Поліцейські погрожували підприємниці позбавити її ліцензії та притягнути до кримінальної відповідальності за, начебто, незаконний продаж одного із лікарських засобів, що продається лише за рецептом лікаря. Їй погрожували справою щодо порушення правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.

У рамках досудового розслідування у жовтні 2021 року працівники ДБР затримали оперуповноваженого під час отримання всієї суми хабаря.

Пізніше слідчі встановили його спільника - заступника начальника управління боротьби з наркозлочинністю в Київській області.

Правоохоронців обвинувачують у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди у великому розмірі, за попередньою змовою осіб (ч. 3. ст. 368 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.