Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Кіровоградщині ДБР повідомило про підозру правоохоронцям, які під виглядом рейдів проти браконьєрів щодня виловлювали рибу на сотні тисяч гривень

31/10/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом правоохоронцям з Кіровоградщини, які незаконно виловлювали рибу під час патрулювання акваторії Кременчуцького водосховища.

Встановлено, що начальник одного з відділень правоохоронного органу в Кіровоградській області залучив до незаконної діяльності трьох підлеглих. Вони під виглядом рейдів на браконьєрів самостійно ловили сітками рибу, яку надалі реалізовували через гуртових продавців.

Фігуранти використовували службове авто та човен, який зберігався, як речовий доказ по одному з кримінальних проваджень. Також правоохоронці забирали собі для незаконного вилову знайдені під час патрулювання браконьєрські рибальські сітки.

Зловмисники були викриті під час чергового вилову співробітниками ДВБ Нацполіції. За попередніми підрахунками, лише за день «рейду» вони виловили риби на понад 200 тисяч гривень.

Організатору схеми та трьом його підлеглим повідомлено про підозру у незаконному зайнятті рибним промислом, перевищенні влади, вчиненими за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 249 КК України, ч. 3 ст. 27, ч. 2, ч. 1 ст. 365 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора.