Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Хмельниччині ДБР повідомило про підозру чиновнику міграційної служби, який брав участь у незаконному «бізнесі» з видачі українських паспортів росіянам

07/10/2022

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру працівнику відокремленого територіального підрозділу Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, який брав участь у незаконній схемі видачі українських паспортів іноземцям, зокрема росіянам.

Встановлено, що протягом 2020-2021 років працівники міграційної служби Хмельниччини налагодили схему виготовлення підроблених паспортів у вигляді ID-карток. Підставою для їх видачі були дані померлих громадян України. Отримати такий паспорт коштувало 5 тисяч доларів США.

«Замовниками» таких паспортів, серед іншого, були й громадяни російської федерації, які згодом використовували ці документи для отримання закордонних паспортів, реєстрації бізнесу, отримання кредитів у банківських установах тощо.

Наприкінці жовтня 2021 року ця схема була виявлена та заблокована. Після завершення відповідних експертиз одному з активних учасників повідомлено про підозру.

Слідчі дії тривають, готуються підозри іншим учасникам злочинної схеми, у тому числі керівнику територіального підрозділу Державної міграційної служби України в Хмельницькій області.

Працівник міграційної служби підозрюється у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво здійснює Хмельницька обласна прокуратура.