На Донеччині затримали поліцейського, який за гроші сприяв безперешкодому проходженню блокпосту

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, задокументували факт вимагання й отримання неправомірної вигоди працівником Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

За попередньою інформацією:

  • капітан поліції систематично вимагав та отримував гроші від громадян, які перетинають лінію умовного розмежування з тимчасово непідконтрольною територією;
  • за неправомірну вигоду поліцейський обіцяв сприяти безперешкодному проходженню контролю та не звертати уваги на порушення.

 

Відбулося: затримання поліцейського під час отримання ним неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вилучено грошові кошти, які знаходились у затриманого та в його службовому кабінеті у розмірі 14700 грн., 300 доларів США, 2500 російських рублів. В автомобілі, що використовувався затриманим, вилучили 174400 грн., 8500 доларів США, 1500 євро, 10600 російських рублів.

Планується:

  • вручення затриманому повідомлення про підозру;
  • обрання відносно правоохоронця запобіжного заходу.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід – Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Санкція статті: у разі доведення вини затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.

Важливо: з червня 2017 року прокуратурою Донецької області відносно вказаної особи вже проводилось розслідування за ст. 368 ККУ. Обвинувальний акт щодо поліцейського вже скеровано до Краматорського міського суду, де триває судовий розгляд цієї справи.