На Донеччині судитимуть командира роти, підозрюваного в одержанні 500 доларів США за сприяння у працевлаштуванні особи в Нацгвардії

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, за процесуального керівництва військової прокуратури Об’єднаних сил, завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця-контрактника, командира роти військової частини Національної гвардії, розташованої в місті Слов’янську Донецької області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в листопаді 2018 року офіцер за винагороду в розмірі 500 доларів США обіцяв вплинути на службових осіб робочої групи з питань формування підрозділів військового резерву та командира військової частини, щоб вони ухвалили рішення прийняти особу на службу до резервної роти.

Під час отримання частини коштів за оперативного супроводу Управління захисту економіки в Донецькій області Національної поліції, командира затримали.  

За результатами досудового розслідування, проведеного слідчими теруправління ДБР у місті Краматорську, дії військовослужбовця кваліфіковані за ч.2 ст.3692 Кримінального кодексу України (пропозиція здійснити вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, за надання неправомірної вигоди, а також одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави).

Обвинувальний акт скеровано до суду.

У разі доведення вини, військовослужбовцю загрожує покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.