Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Донеччині ДБР викрило працівників центру комплектування, які видавали ухилянтам фіктивні документи для перетину державного кордону

16/05/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Краматорського району та двом його підлеглим, які виготовляли «липові» документи для виїзду за кордон.

Ділки у погонах організували сталу схему з видачі фіктивних тимчасових посвідчень військовозобов’язаним та довідок військово-лікарської комісії, в яких зазначалось, що особа непридатна до військової служби.

Начальник територіального центру самостійно підшукував «клієнтів», які бажали виїхати за межі України. Ціна «послуги» складала 2-3 тисячі доларів США.

П’ятьох клієнтів зазначених осіб прикордонники зупинили на пунктах пропуску при спробі використати підроблені документи для виїзду з України у Чернівецькій та Закарпатській областях.

Слідство триває, встановлюється повне коло причетних до злочину осіб та перевіряється ще близько 20 осіб, які могли скористуватися «послугами» ділків.

Начальнику одного з районних територіальних центрів комплектування повідомлено про підозру в утворенні організованої групи та організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, та в організації службового підроблення (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Двом працівницям територіального центру повідомлено про підозру у сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон та у службовому підробленні, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.