На Дніпропетровщині судитимуть експоліцейського через «торгівлю» дозволами на зброю

01/04/2021

В рамках перевірки фактів причетності працівників поліції до масштабної корупційної схеми видачі дозволів на зброю слідчі ТУ ДБР у Полтаві, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершили досудове розслідування щодо колишнього інспектора з контролю за обігом зброї одного з райвідділів поліції ГУНП в Дніпропетровської області, який організував торгівлю незаконними дозволами на зброю. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що поліцейський пропонував громадянам за 400 доларів США оформити або продовжити дозвіл на зброю за «спрощеною процедурою».

Поліцейський організовував оформлення дозволів без здачі заліків, вивчення матеріальної частини пристроїв, правил застосування та заходів безпеки поводження зі зброєю, а також без проходження відповідного медичного огляду.

Отримавши кошти, правоохоронець складав неправдиві рапорти, у яких зазначав, що медичних та правових протипоказань до володіння зброєю особи не мають.

У березні 2020 року правоохоронця затримано після чергового одержання ним неправомірної вигоди на загальну суму понад 800 доларів США.

Таким чином, експоліцейський обвинувачується у проханні надати неправомірну вигоду та одержанні неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням службового становища, та у складанні завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 1, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України).

Йому може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Полтавська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ у Дніпропетровській області.

Нагадаємо, на початку березня ДБР повідомило про підозру 5 особам, які організували масштабну схему видачі незаконних дозволів на зброю. Серед них: заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України; керівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Донецькій області; працівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області.