Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Дніпропетровщині ДБР викрило масштабні схеми поборів керівництвом держлабораторій на продовольчих ринках (ВІДЕО)

19/03/2024

Працівники ДБР у взаємодії з Нацполіцією повідомили про підозру колишній очільниці Дніпропетровської регіональної держлабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Керувати регіональною державною лабораторією підозрювана почала наприкінці 2022 року. Фактично одразу після призначення на посаду жінка взялася активно «заробляти» на комерсантах.

Вона повідомила підлеглим завідувачам лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, що відтепер всі будуть працювати над головною задачею — систематичним одержанням хабарів від продавців сільгосппродукції. Тим, хто був проти таких «нововведень», вона погрожувала дисциплінарними стягненнями.

Підлеглі посадовиці мали допускати до продажу на ринках Дніпропетровщини продукцію без проведення лабораторних досліджень, видаючи при цьому експертні висновки за гроші. Вартість такого «липового висновку», без якого продавців не допускали до реалізації, складала у середньому 500 гривень за продаж м’ясної продукції. Також гроші брали й за можливість торгувати молочними продуктами, овочами та фруктами.

До своєї злочинної діяльності фігурантка залучила рідного батька, а також двох підлеглих. Вони допомагали збирати данину на ринках.

Встановлено, що лише за 6 місяців 2023 року, підприємці, які торгували своєю продукцію, передали членам групи хабарів на понад 3,5 млн гривень.

Під час санкціонованих обшуків у фігурантів вилучено майже 1,8 млн гривень у різній валюті.

Наразі вже колишня посадовиця підозрюється в одержанні службовою особою неправомірної вигоди (ч. 3, 4 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Вирішується питання обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Матеріали стосовно її спільників виділені в окремі кримінальні провадження. Наразі обвинувальні акти стосовно них вже направлено до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.