Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Чернігівщині ДБР повідомило про підозру патрульному, який завдав тяжких травм водію скутера

05/11/2021

Слідчі ДБР за сприяння ДВБ Нацполіції повідомили про підозру інспектору патрульної поліції Чернігівського районного управління поліції у побитті водія скутера, який отримав інвалідність.

Встановлено, що у січні 2020 року під час чергування  правоохоронець з колегою на службовому авто переслідував водія скутера, який їхав без реєстраційного номера.

При цьому правоохоронці не вимагали від нього зупинитися, тому чоловік навіть не підозрював, що його переслідує поліція.

Коли водій скутера зменшив швидкість, один з правоохоронців підбіг до нього та вдарив кулаком у голову.

Від переляку та нерозуміння, що відбувається,  оскільки правоохоронець не представився та не висунув жодних вимог, скутерист намагався залишити місце пригоди.

Але поліцейський заскочив на скутер і вже під час руху продовжував бити та душити чоловіка. Від чергового удару по голові громадянин впав та втратив свідомість, а правоохоронець продовжив його бити.

Свідками події стали кілька перехожих.

Чоловік потрапив до лікарні з відкритою черепно-мозковою травмою та рядом супутніх травм тіла. Як наслідок, чоловік отримав інвалідність.

Поліцейські звернулись до постраждалого з пропозицією оплатити його лікування, аби той не подавав проти них заяву, але обіцянку не виконали. Навіть більше, вони намагалися запевнити чоловіка, що знайшли його вже лежачого на узбіччі дороги.

Таким чином, поліцейський підозрюється у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось насильством та такими діями, що ображають особисту гідність потерпілого, за відсутності ознак катування (ч. 2 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Чернігівської обласної прокуратури, оперативний супровід – ДБР.