Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

На Буковині перед судом постануть члени злочинної групи, які переправляли «ухилянтів» через кордон

03/04/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо учасників організованої злочинної групи, яка займалася нелегальним переправленням військовозобов'язаних чоловіків через україно-румунський кордон.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Слідством встановлено, що до складу групи входило 5 осіб, а головним організатором та керівником був один із правоохоронців з іншого регіону. Свого часу він працював на аналогічній посаді на Буковині, звідки й родом. Завдяки цьому він досконально знав місцевість, був ознайомлений з особливістю роботи прикордонників та знав «слабкі місця» на лінії кордону. Під час однієї із відпусток він створив злочинну схему, до якої долучив ще 4 товаришів.

Члени групи підшукували охочих виїхати з України, збирали їх у Чернівцях, де чекали слушного часу для подальшого переправлення. З однієї людини ділки брали по 4,5-5 тисяч євро, сума залежала від особистих домовленостей.

Після повідомлення від правоохоронця, групу ухилянтів везли до обумовленого місця, звідки вони вночі здійснювали перехід кордону.

Наприкінці вересня 2023 року автомобіль з одним із членів групи та п’ятьма «клієнтами» був зупинений прикордонниками. Інші учасники злочинної групи намагалися переховуватися від слідства, проте були викриті працівниками Бюро.

Правоохоронцю було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 500 тисяч грн.

Усі учасники групи обвинувачуються в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, вчинені організованою групою з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.