На Буковині ДБР виявило незаконні рубки заповідного фонду на понад 3 млн гривень

14/09/2021

Одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань є попередження та виявлення злочинів, пов’язаних із незаконною рубкою лісів.

Доволі часто незаконні рубки стають можливими за участю працівників державних органів, функцією яких є збереження природних ресурсів України.
Тому ДБР вживає всі законні заходи щодо виявлення таких злочинів. Прикладом роботи у цій сфері є виявлення незаконних рубок через службову недбалість працівників лісових господарств на Буковині.

Слідчі Територіального управління ДБР Хмельницького повідомили про підозру провідному інженеру Путильського лісового господарства на Буковині, через недбалість якого було незаконно зрубано дерев на понад 3 млн гривень.

У 2020 році працівник лісництва дозволив здійснити поступову рубку на території заказника місцевого значення «Зубровиця» площею 1,8 га, що належать до ділянок заповідного фонду. Законодавством такі рубки заборонені на цій території.

Вказані дії завдали державі збитків на 3,3 млн гривень.

Працівник лісгоспу підозрюється у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).


Також в іншому кримінальному провадженні слідчі ДБР повідомили про підозру майстру лісу Сторожинецького лісового господарства на Буковині, через недбалість якого  вирубано дерев на 200 тисяч гривень.

З травня до липня 2021 року майстер лісу неналежно виконував охорону лісу, через що невідомі особи вирубали дерева дуба та ялиці. Через недбалість працівника лісництва зловмисники залишилися непоміченими. Незаконна рубка завдала державі збитків на понад 210 тисяч гривень.

Він підозрюється у службовій недбалості (ч. 1 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ та ДБР.