Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Микола Чернов: Я завжди відкритий до спілкування зі ЗМІ

10/09/2018

Народився 17 вересня 1979 року в місті Харків в сім’ї військовослужбовця, в 1996 році закінчив навчально- комплекс №116.

Вищу освіту здобув в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого в місті Харків, спеціальність «правознавство».

З 2001 року працював на посаді слідчого, згодом оперативника, а з 2010 року почав обіймати керівні посади в УБОЗі ГУМВС України.

З 2015 року і до призначення на посаду в ДБР проходив службу на керівних посадах в Державній фіскальній службі України.

У 2015 році захистив дисертацію та здобув науковий ступень кандидата юридичних наук.

З вересня 2016 року по теперішний час за сумісництвом працює викладачем на кафедрі кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ. Автор більш як десяти наукових публікацій з питань адміністративно-правової відповідальності за банківські правопорушення.

Одружений, виховує сина.

– Пане Миколо, що стало для вас стимулом взяти участь в конкурсі та покинути попереднє місце роботи?

– На етапі реформування правоохоронної системи нагальним питанням є боротьба зі злочинністю, яку здійснюють високопосадовці. Одним із принципів роботи Державного бюро розслідувань є принцип невідворотності покарання, саме це і спонукало мене до участі в конкурсі в Державному бюро розслідувань.

– Розкажіть про Ваш досвід роботи в правоохоронній системі?

– У 2001 році після закінчення Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого почав працювати на посаді слідчого районного відділу. Згодом до 2018 року продовжив службу на оперативних та керівних посадах управління по боротьбі з організованою злочинністю та управління внутрішньої безпеки, пройшовши шлях від лейтенанта до полковника. Маючи за плечима сімнадцятирічний досвід роботи чітко вирішив, що настав час випробувати свої здобутки та свій досвід в Державному бюро розслідуванні.

– Скажіть, а під Вашим керівництвом були розкриті справи за участі високопосадовців?

– На посаді керівника Управління внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби розкрив не одну гучну справу. Наприклад, схему виплат зарплат неіснуючим співробітникам так званим «мертвим душам», де організатори схеми привласнювали грошові кошти в особливо великих розмірах. Також за рішенням Приморського районного суду були заарештовані посадові особи, котрі незаконно позбавляли батьківських прав неблагонадійних батьків. Потім від людей, які бажали усиновити того чи іншого малюка, вимагали та отримували вельми солідні суми - від трьох до десяти тисяч доларів.

– Чим на вашу думку відрізняється робота ДБР від інших правоохоронних органів?

– ДБР – це незалежний правоохоронний орган у сфері запобігання та протидії злочинності ТОП-чиновників. Він має стати ефективним із можливістю негайного реагування та запобігання злочинності на найвищому рівні будь-якого регіону.

– Ви знаєте, що буде відноситися до ваших повноважень як заступника керівника теруправління? Чи думали ви вже, які будуть ваші перші дії, адже на Вас ляже відповідальність і за керівника теруправління?

– Потрібно сформувати професійну та мотивовану команду, ефективно використовувати нові технології та сучасні світові практики. Перш, ніж робити якісь кроки, ми повинні розібратися з обстановкою в тих областях, на які буде розповсюджуватися діяльність Миколаївського управління – Кропивницькій, Одеській і Миколаївській областях. Необхідно, щоб ДБР запрацювало та показувало реальні показники ефективності своєї роботи. 

– Який зі всіх етапів конкурсу був для вас найскладнішим?

– Після оголошення конкурсу одразу подав пакет документів. Етапи конкурсу між собою пов’язані: на першому (тестування на знання законодавства) ти застосовуєш теорію, на іншому (виконання практичних завдань) – здобутий роками досвід. Було Потім щоденно передивлявся співбесіди кандидатів, де записував основні запитання, а їх було близько шістдесяти. Саме так я готувався, пригадував, моніторив. 

– Щодо багатьох кандидатів з’являлася інформація у ЗМІ, часом – негативного характеру. Ви готові до такого? Адже вам прийдеться публічно відповідати на різні, в тому числі і незручні запитання.

– Самому стало цікаво, але ніякої інформації щодо моєї можливої незаконної діяльності не могло бути в теорії. Я відкритий до спілкування і готовий відповідати на всі запитання. Неодноразово спілкувався з представниками ЗМІ, працюючи в ГУБОЗі і в податковій.