Матросу, що влаштував нічне шикування молодшим колегам по службі та побив їх, загрожує до 5 років в’язниці

30/04/2019

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Одеського гарнізону, завершили досудове розслідування стосовно старшого матроса однієї з військових частин Військово-Морських Сил України, підозрюваного у порушенні статутних відносин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що старший матрос, прагнучи продемонструвати свою перевагу над військовослужбовцями, які тільки прибули на строкову службу, вночі, в порушення розпорядку дня, підняв і вишукував 7 військовослужбовців у казармі. Там він почав наносити їм тілесні ушкодження, завдаючи удари в голову, груди та живіт. Такі знущання тривали протягом 4 годин.

Внаслідок таких дій 7 військовослужбовців строкової служби отримали тілесні ушкодження у вигляді забоїв грудної клітини, живота та щелеп.

В результаті оперативного реагування на вказану подію старшого матроса ізолювали від військового колективу. Йому було повідомлено про підозру у порушенні правил статутних відносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що має характер знущання (ч. 2 ст. 406 Кримінального кодексу України).

Обвинувальний акт скеровано до суду. У разі доведення вини, військовослужбовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.