Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Масштабні пожежі на Луганщині: ДБР повідомило про підозру начальнику облуправління лісомисливського господарства та начальнику ДСНС

31/01/2022

Слідчі Теруправління ДБР Краматорська повідомили про підозру керівнику ДСНС Луганської області та колишньому начальнику Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства, службова недбалість яких завдала державі збитків на суму понад 5 мільярдів гривень.

Під час досудового розслідування слідчі ДБР встановили, що на початку липня 2020 року посадові особи ДСНС та управління ЛМГ володіли інформацією про виникнення великої лісової пожежі в Новоайдарському районі Луганської області.

Однак посадовці:
• не вжили належних заходів до локалізації пожежі
• не забезпечили ефективну взаємодію між відомствами, що очолювали
• несвоєчасно утворили штаб для боротьби з пожежею
• не забезпечили ефективне використання техніки з метою локалізації та ліквідації пожежі з урахуванням складних погодних умов
• не організували проведення заходів з метою встановлення загрози людям, шляхів та способів їх порятунку та шляхів поширення горіння

Їх бездіяльність призвела до знищення вогнем 8 тис. га лісових насаджень на території лісо-мисливських господарств Луганської області, чим завдано державі шкоду у розмірі 5,2 млрд гривень.

Крім того, пожежа призвела до знищення або пошкодження приватних домоволодінь, чим завдано шкоду громадянам.

Слідчі Теруправління ДБР Краматорська оголосили двом посадовцям підозру у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).

У разі доведення вини їм загрожує до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді цілодобового домашнього арешту, а також щодо відсторонення начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуації у Луганській області від посади.

Досудове розслідування здійснюється за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури та оперативного супроводу ДБР та УСР в Луганській області ДСР Нацполіції.