Майже півмільйона грн збитків – ДБР викрило злочинну схему виплати премій директору лісництва на Харківщині

22/04/2021

ТУ ДБР у Полтаві повідомило про підозру колишньому головному лісничому одного із державних підприємств Харківщини. Він, у змові з іншими посадовими особами лісництва, умисно домігся виплати премій своєму керівнику на понад півмільйона гривень.

Встановлено, що у період з 2018 по 2019 роки головний лісничий змовився з іншою посадовою особою і забезпечив нарахування завищених премій своєму керівнику.

Для цього вони, без погодження з Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, умисно нарахували та виплатили посадовцю близько 460 000 грн премій.

На цю суму також було нараховано єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі близько 100 000 грн.

Вказані дії призвели до необгрунтованих виплат та збитків на понад 560 000 грн.

Таким чином, головний лісничий підозрюється у розтраті майна, вчиненому у великих розмірах (ч. 4 ст. 191 КК України).

В рамках досудового розслідування слідчі ТУ ДБР нададуть правову оцінку й іншим працівникам лісництва, причетним до безпідставних виплат премії.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ в Харківській області.