Легалізація 200 млн грн незаконних доходів – ДБР проводить обшуки у народного депутата України

11/12/2019

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, провели санкціоновані обшуки  за місцем реєстрації та проживання народного депутата України 8-го скликання. Слідчі дії відбуваються в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом в сумі понад 200 мільйонів гривень.

За попередньою інформацією: у 2016 році народний депутат України здійснив підробку документів, зокрема договору купівлі-продажу цінних паперів та корпоративних прав із громадянами. Відомості про факт вчинення таких фінансових операцій та отримання у зв’язку із цим доходу були внесені до декларації кандидата у народні депутата України 8-го скликання.

Важливо:  слідством встановлено, що одна особа з числа тих, з ким укладалися договори, померла до підписання документу. Крім того, у осіб, з якими ніби то підписувалися угоди про продаж цінних паперів, відсутні нараховані доходи. Отримана у ході досудового розслідування інформація підтверджує також те,  що згадані угоди не були належним чином зареєстровані. 

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Кваліфікація: 

  • легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом 
    (ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України);
  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч.1 ст. 358 Кримінального кодексу України).