Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

«Кришування» вирубки лісу та хабарі за уникнення кримінальної відповідальності — ДБР повідомило про підозру ще 4 поліцейським

06/05/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, 5 травня 2020 року повідомили про підозру начальнику одного з відділів поліції ГУ Нацполіції в Харківській області. Посадовець підозрюється у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, співучасті у незаконній порубці або незаконному перевезенні, зберіганні, збуту лісу, вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Крім того, слідчі ДБР повідомили про підозру заступнику начальника відділу поліції та оперуповноваженому у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). А також старшому інспектору ювенальної превенції Київського відділу поліції ГУ Нацполіції в Харківській області у незаконній порубці, перевезенні лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, начальник відділу поліції, причетний до створення групи чисельністю понад 30 осіб, до якої входили правоохоронці та цивільні особи. Вони без дозвільних документів організували незаконну вирубку деревини на території держпідприємства «Жовтневе лісове господарство», а також на землях запасу, що не перебувають на балансі лісового господарства.

Особи, винаймаючи різноробочих, здійснювали вирубку деревини виключно цінних порід, попередньо домовлялися з місцевими поліцейськими про забезпечування вільного пересування транспорту з деревиною до лісопереробних пунктів Харківської області та за її межами.

За попередніми підрахунками, державі було завдано збитків на понад 850 тисяч гривень, остаточна сума збитків буде встановлена після проведення відповідних експертиз.

Наразі у вказаному кримінальному провадженні слідчі ДБР повідомили про підозру 18 особам.

Крім того, слідчі ДБР задокументували факт вимагання начальником відділу поліції 100 тисяч гривень неправомірної вигоди від учасника незаконної вирубки деревини. За гроші вони обіцяли вирішити питання щодо непритягнення його та інших підозрюваних до кримінальної відповідальності. Того ж дня, правоохоронці одержали хабар у сумі 1700 доларів США та розділили його між собою.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Харківське управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.