Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Командир роти ЗСУ брав гроші з підлеглих за отримання статусу УБД

26/07/2021

ДБР продовжує проводити системну роботу щодо протидії зловживанням серед чиновників-військовослужбовців та таку, що спрямована на підвищення обороноздатності країни

Так, у Дніпропетровській області працівники Територіального управління ДБР Полтави затримали командира роти однієї із військових частин під час отримання хабаря від підлеглого за надання статусу учасника бойових дій. 

Капітан Збройних Сил України розробив схему видачі УБД без фактичного перебування військових у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

Користуючись тим, що з жовтня 2020 року його військова частина дислокується у районі проведення  операції Об’єднаних сил на Донбасі, командир роти за 40 тисяч гривень дописував у ротацію військових.

Оперативники задокументували декілька десятків військовослужбовців, які за документами мали бути на передовій лінії оборони, а насправді знаходились у себе вдома.

Капітана ЗСУ затримали «на гарячому» у місті Новомосковськ Дніпропетровської області під час отримання грошей від підлеглого військовослужбовця за те, що він буде значитись у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Луганської та Донецької областей, однак фактично там не перебуватиме.

Слідчі ДБР повідомили командиру про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, проводяться обшуки, встановлюється повна кількість військовослужбовців, які скористались послугами командира роти та отримали статус УБД.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.