Колишнього оперуповноваженого СБУ судитимуть за нанесення тілесних ушкоджень громадянину

11/09/2019

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього оперуповноваженого СБУ, підозрюваного у нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві.

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • наприкінці липня 2018 року в одному з кафе міста Гайворон відбувся конфлікт між працівником Управління СБУ в Кіровоградській області та відвідувачем;
  • правоохоронець вступив у словесну суперечку з відвідувачем та наніс йому удари, чим спричинив тілесні ушкодження середньої тяжкості;
  • після конфлікту співробітник СБУ переховувався від слідства.

Важливо: 20 серпня 2019 року правоохоронця було затримано. На момент затримання правоохоронця вже звільнили зі служби.

Результат: обвинувальний акт скеровано до суду.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Кіровоградського гарнізону Південного регіону України.

Кваліфікація: умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину (ч. 1 ст. 122 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, колишньому правоохоронцю загрожують виправні роботи на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.