Колишній слідчий Нацполіції постане перед судом за вимагання 6000 доларів США

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього слідчого Київського ВП ГУ Нацполіції у Харківській області. Поліцейський обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Слідством встановлено, що правоохоронець розслідуючи кримінальне провадження за фактом шахрайства, вимагав у фігуранта провадження 6 000 доларів США. За вказану суму слідчий обіцяв закрити кримінальне провадження та не притягувати громадянина до кримінальної відповідальності.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Управління СБУ в Харківській області та Харківське управління ДВБ Нацполіції України.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.