Колаборанти будуть покарані: ДБР повідомило про підозру у держзраді експравоохоронцю, обвинувальний акт стосовно ще одного зрадника направлений до суду

01/09/2022

Працівники ДБР ведуть активну роботу щодо виявлення та притягнення до відповідальності експрацівників українських правоохоронних органів, які перейшли на бік ворога після початку війни проти України. Завдяки такій роботі до відповідальності будуть притягнуті ще два експравоохоронця, які замість захисту України добровільно віддали зброю окупантам.

Так працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування відносно правоохоронця Миколаївщини, який зібрав зброю у колег та передав її військовим угрупуванням країни-агресора. Обвинувальний акт направлений до суду.

Встановлено, що у березні, під час окупації міста Снігурівка Миколаївської області, ця особа замість того, щоб обороняти місто від загарбників, об'їжджала оселі колег та забирала у них зброю з набоями, які потім передала ворогу.

Нині чоловік переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території.

В іншому випадку ДБР повідомило про підозру колишньому працівнику Баштанського райвіділу, який віддав окупантам службовий пістолет з боєприпасами.

Таким чином він розраховував отримати від окупантів посаду у «керівних органах».

Експравоохоронцям інкримінується передача матеріальних ресурсів збройним формуванням держави-агресора (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська обласна прокуратура.