Хабарі за переміщення цигарок до Європи - прикордонник відповість у суді

До суду скеровано обвинувальний акт відносно інспектора прикордонної служби Мукачівського прикордонного загону. Посадовець обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

Досудовим розслідуванням встановлено, що інспектор прикордонної служби вимагав від громадянина «винагороду» за непритягнення до адміністративної відповідальності та надання йому можливості безперешкодно незаконно переміщувати тютюнові вироби через кордон, за умови оплати 60 доларів США за кожен ящик контрабанди.

1 лютого 2020 року військовослужбовця було затримано під час одержання 500 долларів США неправомірної вигоди.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійнювала прокуратура Закарпатської області. Оперативний супровід - Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР Нацполіції України.

У разі доведення вини, прикордоннику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.