Хабар за не створення перешкод бізнесу — ДБР затримало поліцейського

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, затримали начальника сектору превенції одного із відділень Дніпровського відділу ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, капітан поліції вимагав 15 тисяч гривень у місцевої мешканки, яка займалася реалізацією товарів підакцизної групи. За гроші правоохоронець обіцяв не втручатися у її господарську діяльність та не вживати заходи адміністративного впливу.

26 травня 2020 року поліцейського затримано після одержання ним частини неправомірної вигоди розміром 7 тис грн, у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та направлення клопотання до суду щодо обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону Південного регіону. Оперативний супровід — Дніпропетровське управління ДВБ Нацполіції.

 
У разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.