Хабар та незаконна вирубка і збут деревини – ДБР затримало прикордонника

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали прикордонника одного з відділів прикордонної служби Луцького прикордонного загону за незаконну порубку дерев, перевезення та збут незаконно зрубаних дерев, а також за одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 246 та ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, прикордонник займався незаконною вирубкою та продажем дерев породи дуб у лісових масивах прикордонної смуги.

Слідчі ДБР задокуметували факт  збуту військовослужбовцем 2 кубічних метрів деревини, яку він за гроші дозволяв безперешкодно вивозити з території прикордонних населених пунктів.

27 травня 2020 року слідчі ДБР затримали прикордонника  в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, після одержання ним 19 200 гривень неправомірної вигоди.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура Рівненського гарнізону Західного регіону України. Оперативний супровід - Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Рівненській області та Відділ внутрішньої та власної безпеки по Луцькому прикордонному загону УВВБ «Захід» Держприкордонслужби України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк від 3 до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.