Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Керівників Східної митниці зі складу злочинної групи судитимуть за одержання хабарів (АУДІОЗАПИСИ РОЗМОВ)

23/04/2021

Державне бюро розслідувань проводить системну роботу задля викриття та припинення економічних злочинів.

Слідчі Бюро завершили розслідування ще однієї справи, цього разу, щодо керівників Східної митниці, які у складі організованої злочинної групи вимагали та одержували хабарі від представників підприємств за безперешкодне митне оформлення товарів.

Слідством встановлено, що протягом липня – вересня 2020 року один з керівників митниці організував корупційну злочинну групу, до складу якої увійшли:

  • начальник одного з управлінь Східної митниці Держмитслужби;
  • начальник одного з митних постів Східної митниці;
  • заступник начальника одного з митних постів Східної митниці.

Вказані особи, діючи за планом, вимагали та одержували від представника підприємства гроші за безперешкодне митне оформлення товарів — поліетилену високого тиску LDPE.

З метою тиску на представника підприємства, митники ініціювали затримання товару для, нібито, проведення додатково огляду та проведення технічних експертиз.

За хабарі вони забезпечували подальше безперешкодне та першочергове митне оформлення вантажів, які надходили на адресу вказаного підприємства, без проведення необхідних процедур митного контролю.

За липень-вересень 2020 року слідчі ДБР задокументували численні факти системних порушень та одержання посадовцями неправомірної вигоди.

Нагадаємо, що 25 вересня 2020 року ДБР оприлюднило записи розмови між учасниками.

Наразі обвинувальні акти стосовно чотирьох керівників Східної митниці Держмитслужби направлені до суду.

Організатор злочинів обвинувачуються в організації вимагання та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище вчинене у складі організованої групи (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Інші співучасники обвинувачуються у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище вчинене у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – УСБУ в Донецькій та Луганській областях.