Катування з боку правоохоронців — теруправління ДБР, розташоване у Миколаєві, скерувало провадження до суду

09/08/2019

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування провадження про катування правоохоронцями чоловіка. Мета неправомірних дій поліцейських — змусити потерпілого зізнатися у вчиненні злочину. Наразі це провадження вже розглядається в суді.

Джерело: брифінг в.о. директора теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві Вікторії Басалаєвої.

Важливо: це перше провадження щодо катувань, вчинених правоохоронцями, яке скероване слідчими ДБР до суду.

«Так, слідчі встановили, що в лютому двоє працівників відділу кримінальної поліції Інгульського відділу Нацполіції в Миколаївській області з метою отримання зізнання у скоєнні кримінального правопорушення від потерпілого, незаконно проникли до його житла та нанесли йому тілесні ушкодження.

Після цього чоловіка примусово помістили на заднє сидіння автомобіля та здійснили завідомо незаконний привід до Інгульського відділу поліції. Там правоохоронці били постраждалого, а також підвішували на трубі між письмовими столами у службовому кабінеті та умисно наносили удари у різні частини тіла», — розповіла В. Басалаєва.

Загалом слідчі Миколаївського теруправління ДБР розслідують 83 кримінальні провадження за фактом спричинення громадянам тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, що мають ознаки катування (ч. 1 ст. 127, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

За словами Вікторії Басалаєвої всього у провадженні слідчих територіального управління перебуває 972 кримінальні провадження.

За 7 місяців поточного року закінчено досудове розслідування у 697 кримінальних провадженнях. З них:

  • скеровано до суду 258;
  • оголошено обвинувальні вироки у 46;
  • закрито 439.

Серед кримінальних проваджень, скерованих до суду:

3 провадження за фактом службового підроблення або службової недбалості;

  • 19 — отримання неправомірної вигоди;
  • 1 — незаконне затримання громадян.

У сфері військових злочинів вже завершено розслідування у 112 кримінальних провадженнях.

«За результатами роботи слідчих Миколаївського теруправління Державного бюро розслідувань у державний бюджет України вже відшкодовано збитків, що були завдані кримінальними правопорушеннями, на майже мільйон гривень», — наголосила виконувачка обов’язків директора теруправління.