Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Інформація щодо знищення ДБР матеріалів резонансних кримінальних проваджень не відповідає дійсності (ВІДЕО)

08/07/2022

Вчора, 7 липня, деякі ЗМІ поширили «інсайди» про, нібито, знищення ДБР на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну матеріалів низки резонансних кримінальних проваджень. Серед таких справи щодо підписання «Харківських угод», розгону Майдану, «вугільної справи» та інших.

Такі звинувачення не відповідають дійсності та носять відверто маніпулятивний характер.

Державне бюро розслідувань повідомляє, що жодна із зазначених справ не знищена. Усі матеріали збережено, а провадження розслідуються відповідно до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни. Навіть більше: деякі «знищені», на думку журналістів провадження, вже завершені та передані в суд за останніх три місяці.

Хочемо нагадати, що до суду скеровуються виключно оригінали матеріалів. Це стосується у тому числі справ Майдану, з інформацією про їх завершення ви можете ознайомитись на сайті ДБР.

Серед резонансних справ останніх місяців:

Закликаємо журналістів не поширювати неперевірену та маніпулятивну інформацію! Державне бюро розслідувань відкрите до співпраці та комунікації в межах, визначених законодавством.

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань покликане запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати кримінальні правопорушення, що вчинили високопосадовці та військовослужбовці. Спроби дискредитувати Бюро в умовах воєнного часу мають на меті розбалансувати усю правоохоронну систему та вивести з-під відповідальності окремих чиновників та високопосадовців, що вчинили незаконні дії чи бездіяльність.

Своєю чергою тим, хто «ділиться такими сенсаціями» з журналістами, хочемо сказати: всі кримінальні провадження збережені та розслідуються. Ви не зможете уникнути відповідальності свідомою дискредитацією органу досудового розслідування.