Хабарі за нестворення "ускладнень" під час митного оформлення – начальник митного посту постане перед судом

07/05/2021

До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника одного із митних постів Київської митниці Державної митної служби України.

Слідчими ТУ ДБР у Хмельницькому було викрито схему одержання хабарів за розмитнення вантажів.

Крім того, у випадку відмови підприємців у наданні вказаних коштів, керівник митного посту обіцяв ініціювати проведення повного огляду вантажів та вжити заходів для збільшення вартості митних платежів, що за своїм характером є штучними перешкодами у проходженні митного контролю.

2 грудня 2020 року службову особу було затримано в порядку ст. 208 КПК України після одержання коштів. Цього ж дня йому повідомили про підозру.

Наразі начальника митного посту відсторонено від займаної посади.

6 травня 2021 року посадовцю вручено обвинувальний акт.

Таким чином, посадовець митниці обвинувачується в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення та не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-яких дій з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора України. Оперативний супровід – ГУ БКОЗ СБУ.