Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Голова Верховної ради Андрій Парубій не є фігурантом кримінальних проваджень ДБР

07/02/2019

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань проводять досудове розслідування за фактом ухвалення службовими особами Апарату Верховної Ради України рішень про щомісячні виплати народним депутатам коштів на оренду житла чи винайм готельного номеру.

Списки народних депутатів, які скористалися правом на отримання коштів, розміщені на офіційному сайті Верховної Ради. Водночас, за даними слідства окремі народні депутати не мали права на отримання вказаних коштів, оскільки були забезпечені житлом у м. Києві, або на відстані 30 км від нього.

Апарат Верховної Ради України забезпечує соціально-побутові та житлові умови народним депутатам, а також працівникам Апарату. Крім того, Апарат організовує проведення спеціальної перевірки відомостей стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функції держави, забезпечує дотримання вимог законодавства з питань запобігання і протидії корупції. 

Враховуючи викладене, в діях службових осіб Апарату Верховної ради України вбачаються можливі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті  367 Кримінального кодексу  України (службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків, що завдало істотної шкоди державним чи громадським інтересам). 

Водночас, звертаємо увагу, що Голова Верховної Ради Андрій Парубій не є працівником Апарату Верховної Ради та не фігурує у кримінальному провадженні ДБР.