Екссуддя АР Крим постане перед судом за державну зраду

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишньої судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим. Екссуддя обвинувачується у  державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі. 

Слідством встановлено, що у 2014 році обвинувачена за власним бажанням перейшла  на службу до псевдосудового органу. В подальшому, перебуваючи у складі  судової колегії з кримінальних справ  «Верховного Суду Республіки Крим», неодноразово підтримувала рішення щодо придушення громадської активності проукраїнсько налаштованих жителів півострову, які відстоювали свою позицію під час мітингу 26 лютого 2014 року.

Впродовж лютого - березня 2016 року обвинувачена відмовляла у задоволенні апеляційних скарг на незаконні рішення суддів щодо продовження запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою українських громадян.

Крім цього, за активної участі обвинуваченої «Верховний Суд Республіки Крим» прийняв незаконне рішення, відповідно до якого протягом 9 місяців під вартою утримували заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу та інших громадяни України.           

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Автономної Республіки Крим. 

У разі доведення вини, обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.