Експравоохоронці з Дніпра постануть перед судом за вимагання хабаря у місцевого мешканця

22/06/2021

Слідчі Територіального управління ДБР Полтави, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершили досудове розслідування стосовно колишнього працівника одного із відділень Дніпропетровського регіонального управління поліції та його спільника.

Встановлено, що правоохоронець шантажував місцевого мешканця кримінальною відповідальністю за начебто незаконне заволодіння квартирою. Насправді ж чоловік мав довіреність на житло від власника. Не зважаючи на це, поліцейський забрав у громадянина паспорт та оригінал довіреності на житло і відправив шукати гроші.

19 лютого 2021 року потерпілий віддав 900 доларів США посереднику, який свого часу працював дільничним інспектором поліції. Після повернення документів власнику, його затримали у порядку ст. 208 КПК України.

Експоліцейський обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Спільник обвинувачується у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 3692 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід — Дніпропетровське Управління ДВБ Нацполіції.