Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Експодатківця Київщини судитимуть за недбалість, що призвела до бюджетних збитків на 42 млн грн

05/11/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно колишнього ревізора — інспектора Державної фіскальної служби України у Київській області. Через його службову недбалість державі завдано збитків на понад 42 млн гривень.

Встановлено, що інспектор проводив перевірку сплати податків чоловіком, який займається будівництвом та продажем нерухомості. За законом він мав зареєструватися як фізична особа – підприємець та сплачувати податки державі у розмірі 18%. Натомість він здійснював діяльність як  фізична особа і відповідно сплачував лише 5%.

Під час перевірки інспектор «не помітив» явних порушень законодавства та не відобразив їх в акті. Відповідно комерсант лише частково сплатив податки, зокрема й податок на додану вартість, від будівництва та продажу нерухомості на майже 300 млн гривень.

Згідно із висновком судово-економічної експертизи, через оборудку державі завдано збитків на 42 млн гривень.

Колишній посадовець обвинувачується у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Обвинувальний акт направлено до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво здійснював Офіс Генерального прокурора.